Baby Botoks Ve Normal Botoks Farkı Nedir?
Pzt - Cts: 09:00/21:00 Pazar: Kapalı
Telefon: +90 505 441 64 64

Baby botoks son yıllarda kırışıklıkların azalması için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Normal botoks ile baby botoks arasındaki en önemli fark ise daha az fark edilir olmasıdır. Botoks uygulamaları genellikle daha yoğun bir şekilde yapıldığı için insanların mimikleri de kaybolabilir. Fakat baby botoks enjeksiyonu oldukça doğal bir görünüm vermek için kullanılır. Böylece mimiklere de zarar gelmemiş olur. Genellikle yüzünde çok fazla kırışık bulunmayan ve yaşlılık etkilerini azaltmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Baby botoks, minimal botoks ya da oyuncu botoksu gibi isimlerle de anılmaktadır.

Baby botoks uygulaması için hazırlanan enjeksiyonlar da normal botokslar gibi botullinum toksininden üretilmektedir. Bu toksin de cilt için zararlı olmadığı gibi aksine oldukça yararlıdır. Buradaki temel amaç az miktarda toksin uygulaması yaparak o bölgede yer alan kasları uyarmak ve gevşemelerini sağlamaktadır. Genel olarak uygulama yapıldığı an direkt etkisi görülmez. Baby botoks etkilerini görmek için birkaç gün beklemek gerekmektedir. Uygulamadan 2-3 gün sonra kırışıklıklar azalmaya başlar. Böylelikle günden güne daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Baby botoksun avantajları nelerdir?

Baby botoksun avantajlarının başında yüzün ifadesini bozmaması ve oldukça doğal durması gelir. Hatta genel olarak baby botoks yapılan kişilerin yüzlerindeki botoks uygulaması çok dikkatli bakılmadığı sürece anlaşılmamaktadır. Sadece kırışıklıklar azaldığı için daha pürüzsüz bir cilde kavuşulur. Bu da cildi hem parlak hem de eskisine göre çok daha sağlıklı bir forma sokmaktadır.

Baby botoksun başka bir avantajı ise çok kısa süren ve genellikle yan etkisi olmayan bir tür olmasıdır. Yaklaşık olarak 15 dakika süren bir işlemdir. Ancak bu süre kişiden kişiye değişebilir. Uygulama yapıldıktan sonra hastalar normal hayatlarına hemen geri dönebilirler. Çünkü kızarıklık ya da şişlik gibi hiçbir yan etki gözlemlenmemektedir.

Baby Botoks Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yaygın olarak baby botoksun uygulandığı alanlar göz bölgesi, göz çevresi, kaş arasındaki yatay çizgiler, göz kenarları, alın bölgesi, gülüşten kaynaklı cilt hasarlarıdır. Peki baby botoks etkisi ne kadar sürer; genellikle 4-6 kadar sürmektedir. Genel prosedür 6 ayda bir yenilenmesi şeklindedir, duruma göre daha uzun da olabilir.

Baby Botoks Kimlere Uygulanır?

Baby botoks özellikle yüz bölgesinde kırışıklık olan her cinsiyetten kişiye uygulanabilir. Herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Botoks ilacının anne karnındaki bebeğe ve anne sütüne geçmediğini bildiren yayınlar mevcut olsa da hamilelerin ve emziren annelerin bu süreçte baby botoks yaptırması önerilmemektedir.

Baby Botoks Güvenli Midir?

Baby botoks çok uzun süredir kullanılan bir uygulamadır. Bu nedenle dermatoloji hekiminiz tarafından yapılan baby botoks uygulamalarının hiçbir zararı yoktur. Doğru doz ve doğru uygulama alanı seçildiği sürece oldukça güvenli bir yöntemdir.

Leave a reply

×