Altın İğne
Pzt - Cts: 09:00/21:00 Pazar: Kapalı
Telefon: +90 505 441 64 64

Altın İğne

 • Altın iğne, fraksiyonel radyofrekans uygulaması olarak da adlandırılan, FDA onaylı bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır.
 • En etkili olduğu durumlar; cilt sıkılaştırma, gözenek küçültme, yara ve sivilce-akne izleri, deri çatlakları, gıdı eritmedir. En etkili olduğu bölgeler; yanak, gıdı, çene hattı ve boyun bölgeleridir.
 • İşlem 3-4 haftada bir kere, minimum 3 seans uygulanır. Öncesinde lokal anestezik kremler ile cilt uyuşturulur. Uygulama yaklaşık 30 dakikadır. İşlem sonrası kızarıklık oluşsa da 2 saat sonra tamamen geriler ve sosyal hayata devam edilebilir.
 • Başka kozmetik uygulamalar ile aynı seansta kombine edilebilir.
 • Etkisi işlemden hemen sonra hissedilmeye başlanır, ancak en yoğun toparlanma etkisi 3.seanstan 1 ay sonra gözlenir.
Altın iğne RF uygulaması nedir?

Altın iğne, fraksiyonel radyofrekans (RF) uygulaması olarak da adlandırılan bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye yardımcı olur. Seanslar şeklinde yapılan altın iğne uygulamasında seans sayısına işlemi uygulayan hekim tarafından cildin durumuna ve çalışılacak bölgeye bakılarak karar verilir. Hedeflenmiş olan cilt görünümüne kaç seansta ulaşılabileceği, ciltteki deformasyonların miktarına ve seviyesine bağlıdır. Altın iğne uygulaması hem yüzde hem de vücudun farklı bölgelerinde güvenle uygulanabilir. Cerrahi girişimler gerektirmeyen bir tedavi seçeneği olduğundan hastalar kısa bir vakit ayırarak bu işlemi yaptırabilir. Yara izleri, istenmeyen şişlik ve kızarıklıklar, iyileşme süreleri ortadan kalkar. İşlem için kullanılan cihaz cildin yüzeyini etkilemezken alt katmanlara yüksek frekansta enerji gönderir. Cildin alt tabakalarına kontrollü olarak hasar verilirken vücuttaki iyileşme süreçleri ile doğal kolajeni uyarır. Bu sayede lekeler, kırışıklıklar ve yara izleri iyileştirilir, cildin kendini yenilemesi desteklenir. Altın iğne; gençlik aşısı, nem aşısı, prp ve mezoterapi gibi işlemler ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Altın iğne RF uygulaması neden ve hangi durumlarda yapılır?

Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye, cilt kalitesini artırmaya yardımcı olur. Peki altın iğne hangi durumlarda tercih edilmektedir?

 • Sivilce (akne) ve yara izlerinin tedavileri,
 • Kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı olarak oluşan çatlakların giderilmesi,
 • Derideki sarkmaların toparlanması,
 • İnce kırışıklıkların yok edilmesi,
 • Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi,
 • Çene kontürünün belirginleştirilmesi,
 • Göz altı torbalarının sıkılaştırılması ve yorgun görünümün giderilmesi,
 • Göz çevresi morluklarının azaltılması,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması,
 • Vücutta form kaybı ve sarkıklıkların söz konusu olduğu bölgelerin düzeltilmesi,
 • Cilt lekelerinin giderilmesi gibi alanlarda altın iğne uygulamasından yararlanılabilir.
Altın iğne RF uygulaması nasıl yapılır?

Kişiye özel 36 adet pin (altın iğne) içeren başlık kullanılır. Cilde uygulanan bu iğneli başlık sayesinde cilt altında istenilen (6 milimetreye kadar) derinliğe ulaşılabilir, yine istenilen miktarda ve sürede verilebilen fraksiyonel radyofrekans enerji ile kollajen üretimi uyarılır ve cildin sıkılaşması sağlanır.

Ayda bir kere, en az 3 seans planlanır, cildin ihtiyacına göre seans sayısı artırılabilir. Öncesinde işlemin yapılacağı bölge temizlenir, lokal anestezik kremler ile cilt uyuşturulur. Bu sayede ağrının çok az hissedilmesi sağlanır. Kısa bir süre kremin etki etmesi beklendikten sonra işleme geçilir.

Bir seansın süresi, üzerinde çalışılan bölgeye göre değişkenlik gösterse de genellikle 30-45 dakika aralığındadır. İşlem sonrası kızarıklık oluşsa da 1-2 saat sonra tamamen geriler. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşamına hemen dönebilir, sonraki gün ise işe gidebilir. İşlem sonrasında cilt güneş ışınlarına, spot ve mavi ışığa karşı korunmalıdır. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılır.

Altın iğne RF uygulaması nerelere yapılır?

Altın iğne uygulaması hem yüz hem de vücutta kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Cildin gençleştirilmesi, canlandırılması ve kusurların giderilmesi işlemi vücutta istenilen herhangi bir bölge için uygulanabilir. En etkili olduğu bölgeler; yanak, gıdı, çene hattı ve boyun bölgeleridir. Ancak uygulamadan istenilen sonucun alınabilmesi ve tedavi başarısının arttırılabilmesi için seansların aksatılmaması çok önemlidir.

Altın iğne RF uygulaması ne zaman yapılır? Etkisi ne zaman ortaya çıkar?

Yaz ayları dışında her mevsim yapılabilmektedir. İşlemin pozitif etkisi; işlemden hemen sonra hissedilmeye başlanır, ancak en yoğun toparlanma etkisi 3.seanstan 1 ay sonra gözlenir.

Altın iğne RF uygulaması kimlere yapılır?

15 yaşından itibaren herkese uygulanabilmektedir.

Altın iğne RF uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlem sonrasında 24 saat cildin su temasından kaçınılmalıdır. Cildin yenilenmesini destekleyecek cica ve pantenol içerikli kremler kullanılmalıdır. Cilt güneş ışınlarına, spot ve mavi ışığa karşı korunmalıdır. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

×